پنج گرایش جهانی که آینده دفاتر کار را می سازد- بخش نخست

پنج گرایش جهانی که آینده دفاتر کار را می سازد- بخش نخست
تاریخ:
۲۱ خرداد ۱۴۰۱
تحولات تکنولوژی تا به امروز شیوه زندگی و کار ما را تغییر داده است و  در آینده نیز خواهد داد بنابراین طراحی محیط‌های کاری آتی بسیار متفاوت از امروز خواهد بود. امروزه شناخت افکار و  بدنمان تبدیل به شرط لازم جهت درک و در نتیجه ایجاد یک محیط کاری مدرن شده است.حال آن‌که پنج گرایش مهم شناسایی شده  در این راستا که تأثیر زیادی بر نحوه کار افراد خواهند داشت به شرح زیر است:

گرایش1: طراحی متنوع
چگونه می‌توان محل کار را به گونه‌ای طراحی نمود که نیازهای بسیاری را برآورده نماید ؟
با نگاهی به آینده، در می یابیم که توجه به برابری طراحی و محیط‌های فراگیر به موضوعی عادی در فضای کاری تبدیل خواهد گردید و  ما می‌توانیم شاهد سه تغییر عمده باشیم.

1. برای اولین بار در تاریخ، چهار نسل را در کنار هم خواهیم داشت، به این معنی که در طراحی محیط های کاری باید طرز فکر و عمل متفاوت آن‌ها را در نظر گرفت.
2. مبارزه برای برابری زن و مرد در زندگی حرفه‌ای ما، وارد مرحله جدیدی می‌شود. زیر سؤال بردن وضعیت موجود طراحی از منظر جنسیتی، محرکی برای ایجاد یک محیط کار واقعاً فراگیر خواهد بود.
3. هرفردی طرز تفکر متفاوتی در یافتن راه حل و  رفع مشکلات دارد. تفاوت اصلی بین شخصیت درون گرا و برون گرا می‌باشد که  محل کار آینده باید شرایط را  برای هر دو گروه تأمین کند.

این سه تغییر اصلی همراه با نیروی کار جهانی بیشتر، یک فضای فرهنگی با  افراد مختلف را که تبدیل به یک کل منسجم شده اند را به وجود آورده‌اند. بنابراین نیاز به طراحی محیطی که طیف کاملی از تنوع انسانی را با توجه به توانایی، زبان، فرهنگ، جنسیت، سن و سایر تفاوت‌ها مورد توجه قرار می‌دهد، نشان می‌دهد.
 
گرایش2: علم زیستی محیط کار
چگونه یک محیط حرفه‌ای پایدار و ارگونومیک ایجاد کنیم؟
می‌گویند سلامتی ثروت است. امروزه، ویژگی های شناختی ما و تنوع  میان آن‌ها، به اندازه نیازهای فیزیکی در محیط کار به طور افزایشی مورد توجه قرار گرفته است. به منظور ایجاد یک برند قوی برای آینده، شرکت ها باید محیط های کاری متناسب با افکار و جسم ما ارائه دهند.
 
پیدایش فضاهای کاری ارگونومیک،فعالانه کاربران را وادار به حرکت در اطراف می‌کنند، به طور مثال استفاده از میزهای کار ارگونومیک قابل تنظیم جهت نشستن یا ایستادن  و صندلی‌های اداری ارگونومیک  با قابلیت تنظیم اجزای مختلف آن‌ها که خطرات آسیب‌های ناشی از کار را به طور مؤثر کاهش می‌دهند. در مورد ذهن چطور؟ چگونه می‌توانیم یک محیط‌ کاری آگاه و متمرکز ، زمانی که فناوری با سرعتی سرسام آور در حال تکامل است، ارائه دهیم و وضعیت کار را برای اکثر افراد متناسب کنیم؟ تحقیقات نشان می‌دهد که دفاتر کار خسته‌کننده یک خطر جدی برای سلامتی هستند و منجر به روزهای مرخصی بیشتر،از کار می‌شوند. محیط اطراف ما بیشترین تأثیر را روی مغز ما دارد. در یک محل کار آگاهانه‌که افراد در کانون توجه قرار دارند، این درک وجود دارد که ارزش‌های انسانی نقش حیاتی در مورد آسایش و رفاه دارند. همچنین باید در نظر داشت که در این فضاها طراحی و روانشناسی به هم مرتبط هستند.
همچنین یک راه حل مشخص آن است که نیازهای یک کارمند را در کانون توجه قرار دهیم و به آ‌ن‌ها این اجازه داده شود تا ترکیبی از تعاملات و محیط های کاری خود را انتخاب کنند. برای جلوگیری از خستگی ناشی از  تکنولوژی، می‌توانیم از شرکتی مانند گوگل درس بگیریم که تصمیم گرفته است جلسات بدون استفاده از  فناوری را معرفی کند که در آن لپ‌تاپ و موبایل مجاز نیستند.
سه گرایش دیگر که بر نحوه طراحی دفاتر کار در آینده مؤثر هستند را در بخش دوم  این مقاله بخوانید.

منبع: https://www.kinnarps.com/knowledge/five-global-workplace-trends-to-discover/
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____ _____    _____ 
|____ |/ __ \   | _ |
  / /`' / /' _ __ \ V / 
  \ \ / / | '__| / _ \ 
.___/ /./ /___| |  | |_| |
\____/ \_____/|_|  \_____/
              
              
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟
 ۰۷ تیر ۱۴۰۱

چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟

هنگامی که صحبت از یک محیط کار سبز به میان می‌آید ذهن همه ما ناخودآگاه به سمت استفاده از گل و گیاه در فضای کار یا ایجاد دیوارهای سبز در شرکت سوق می‌یابد. اگرچه این تصویر ذهنی، نادرست نیست اما باید اذعان داشت که کامل هم نیست و راه اندازی یک محیط کاری سبز فارغ از اینکه موضوع فعالیت ما چیست، به ...  ادامه مطلب 
اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟
 ۰۵ تیر ۱۴۰۱

اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک باید عشق به مکان را پرورش دهد ما انسان ها در حال تلاش برای یافتن تعادل میان فناوری، محیط زیست و هیاهوی زندگی شهری هستیم. طراحی بیوفیلیک به ما این فرصت را می‌دهد تا طبیعت را در فضای داخلی خانه و محیط کارمان تجربه کنیم و با آنچه که بخشی از وجود همه ما است ارتباط برقرار کنیم. انسان به طور ...  ادامه مطلب 
چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟
 ۰۱ تیر ۱۴۰۱

چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟

برگزاری جلسات سازمانی یکی از ارکان مهم مدیریتی است که به مدیران و کارمندان این امکان را می‌دهد تا به تبادل اطلاعات بپردازند و از طریق طوفان مغزی و هم افزایی به یک تصمیم منطقی و درست در حل مسائل سازمان برسند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و شکل‌گیری دهکده جهانی ...  ادامه مطلب 
سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟
 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟

نگرش‌ها نسبت به مفهوم پایداری در حال تغییر است و صنعت مبلمان اداری نیز از این تغییر بی‌بهره نیست. امروزه اکثریت سازندگان، مالکان و مدیران فضای کاری متریال و رویکردهای طراحی سازگار با محیط زیست را انتخاب می‌کنند. طبق مفاد کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد ...  ادامه مطلب 
از حواس‌پرتی تا تمرکز
 ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

از حواس‌پرتی تا تمرکز

در سال‌های اخیر، افراد خلاق و برون‌گرا که با دفاتر کاری پلان باز به خوبی کنار آمده اند این شانس را داشته اند که رشد کنند. اما در جامعه فکری ما، توجه به نیازهای درون‌گرایان نیز بسیار اهمیت دارد. برای ایجاد فضاهایی که در آن نیروی کار چند وجهی امروزی بتواند میان حواس پرتی و تمرکز تعادل برقرار کند چه ...  ادامه مطلب