11 موردی که افراد موفق روی میز کار خود دارند

11 موردی که افراد موفق روی میز کار خود دارند
تاریخ:
۱۴ خرداد ۱۴۰۱
افراد موفق معمولاً سبک زندگی و کاری منحصر به خود را دارند.همچنین دارای عادت‌هایی هستند که آن ها را در رسیدن به موفقیت کمک می‌نماید.
بنابراین الگوبرداری و الهام گرفتن از شیوه زندگی و کار کردن این‌گونه افراد می‌توانند برای همگان مفید باشد. اگر می‌خواهید بدانید که آن‌ها روی میز کار خود چه چیزهایی دارند این مقاله را بخوانید، از آن الهام بگیرید تا بتوانید تغییرات لازم  در رسیدن به اهدافتان را ایجاد نمایید.
 
 • ‎کاغذهای یادداشت چسب‌دار
کاغذ‌های یادداشت چسب‌دار یک روش عالی برای نوشتن یادآورهای کوچک و چسباندن آن به صفحه رایانه شخصی یا فرد ‌دیگری هستند.همچنین الصاق آن به پروژه‌ها یا پوشه‌ها امکان یادآوری کارهای مهم را به افراد می‌دهد.
 
 • ماژیک های هایلایت
بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که بین رنگ و حافظه ارتباط وجود دارد. مشخص نمودن پروژه‌ها و کارهای مهم با رنگ‌های مختلف، حافظه افراد را بهتر تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. استفاده از رنگ‌های مختلف در تقویم این امکان را ایجاد می‌کند موارد خاص فراموش نشود. همچنین یک راه آسان و در عین حال مؤثر برای سازماندهی کردن کارها و افزایش بهره وری است.
 
 • تقویم یک ماهه
داشتن یک تقویم قابل رویت بسیار مهم است.شما باید بتوانید تاریخ ‌ها و کارهایی که قرار است انجام شود را پیش‌‌بینی نمایید.این کار باعث می‌شود در مسیر درست بمانید و روز خود را بر اساس برنامه زمانی پروژه سازماندهی کنید.
 
 • هارد اکسترنال
هارد اکسترنال بهترین وسیله برای گرفتن نسخه پشتیبان از داده‌هایی است که روی رایانه یا لپ تاپ خود دارید. همواره باید مطمئن باشید در صورت هر گونه  اشکال در سیستم کامپیوتر، اطلاعات مهم روی آن محفوظ خواهند ماند. بنابراین استفاده از یک هارد خارجی که اطلاعات روی آن ذخیره شوند بسیار مهم است. در صورتی َکه امکان تهیه یک هارد پشتیبان وجود نداشته باشد، می توانید از یک فلش مموری استفاده کنید و اطلاعات مهم را روی آن ذخیره کنید.
استفاده از ابزارهای آنلاین مثل Google Docs یا Evernote هم ایده مناسبی است. در هر صورت، افراد موفق همیشه داده های‌مهم خود را ذخیره می‌‌کنند تا مطمئن باشند که در صورت هرگونه خرابی در سیستم کامپیوتر یا لپ تاپشان، اطلاعات مهم و حیاتی همچنان باقی خواهند ماند.
 
 • هدفون
دنیا پر از عواملی است که باعث ایجاد حواس پرتی در افراد می‌شود. اتفاقات محیط اطراف به راحتی می‌تواند توجه شما را به سمت دیگری جلب نماید بنابراین داشتن هدفون یا حتی گوش‌گیر به شما کمک می‌کند تا روی کار خود متمرکز بمانید و آن را انجام دهید. برای همه افراد این امکان وجود ندارد که دفتری مجزا یا فضای کاری اختصاصی داشته باشند، بنابراین از هدفون استفاده کنید تا خود را از دنیا جدا کنید.
 
 • روشنایی
داشتن نور کافی در محل کار بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که قادر به دیدن همه چیز هستید و می‌توانید محیط اطراف خود را تجسم کنید. گاهی داشتن یک چراغ روی میز کار می‌تواند ضروری باشد. خواندن مقاله شما هم به یک چراغ رومیزی نیاز دارید می‌تواند راهنما باشد.
 
 • کابل های شارژ
شارژ داشتن وسایلی که در روز با آن‌ها کار می‌کنید برای موفقیت ضروری است. تصور کنید قرار است در جلسه ای حضور یابید و تبلت شما شارژ ندارد در حالیکه همه یادداشت های مهم در آن ذخیره شده است یا منتظر یک تماس مهم هستید و گوشی شما خاموش می شود؛ چنین وضعیتی بسیار دشوار خواهد بود.
روی میز کار خود بخش مجزایی برای اتصال کابل های شارژ به برق داشته باشید تا دیگر نگران خاموش شدن بی موقع وسایل الکترونیکی نشوید.
 
 • یک شیء آرامش بخش
بسیاری از افراد موفق تمایل دارند روی میز کار خود اشیائی قرار دهند که آرامش‌بخش است.این اجسام می‌توانند یک گیاه، یک عکس از یک عزیز، یک شمع، یک مجسمه یا هر چیز دیگری باشد. شما هم می‌توانید هر آنچه که باعث کاهش سطح استرس یا تجدید ذهنی در بین کارها می‌شود را روی میز خود قرار دهید.
 
 • سیستم بایگانی
مرتب نگه داشتن وسایل روی میز کار برای موفقیت اهمیت فراوان دارد. داشتن یک سیستم بایگانی مناسب روی میز یا در کنار آن بسیار مهم است. اجازه ندهید کاغذها بی هدف روی میز پراکنده باشند. بی نظمی و به هم ریختگی فراموشی و اشتباه را به دنبال دارد. اگر منظم باشید، زمان بسیار کمتری را نیز برای یافتن چیزها صرف خواهید کرد وکارهای مهم تری را در این زمان انجام خواهید داد.
 
 • آب
هیدراته ماندن در حین کار مغز شما را سرحال نگه می دارد و باعث می شود طولانی تر و موثرتر کار کنید. بنابراین همیشه یک لیوان یا بطری آب روی میزتان داشته باشید.
 
 • میان وعده
همه عاشق یک میان وعده خوب هستند بنابراین هنگامی‌که احساس می‌کنید سطح انرژی‌تان کاهش یافته است یا مجبور هستید وقت ناهار را صرف کار کردن کنید، بهترین گزینه، تنقلات‌ سالم مثل بادام یا گردو است. گرسنه بودن به شما کمکی نمی‌کند تا اهداف خود را تکمیل کنید. پس سیر بمانید و خود را قوی نگه دارید تا بهره وری بیشتری داشته باشید.
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
 _____     ____    
/ __ \    / ___|    
`' / /' ___ / /___  __ _ 
 / /  / _ \ | ___ \ / _` |
./ /___| (_) || \_/ || (_| |
\_____/ \___/ \_____/ \__, |
            __/ |
           |___/ 
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟
 ۰۷ تیر ۱۴۰۱

چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟

هنگامی که صحبت از یک محیط کار سبز به میان می‌آید ذهن همه ما ناخودآگاه به سمت استفاده از گل و گیاه در فضای کار یا ایجاد دیوارهای سبز در شرکت سوق می‌یابد. اگرچه این تصویر ذهنی، نادرست نیست اما باید اذعان داشت که کامل هم نیست و راه اندازی یک محیط کاری سبز فارغ از اینکه موضوع فعالیت ما چیست، به ...  ادامه مطلب 
اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟
 ۰۵ تیر ۱۴۰۱

اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک باید عشق به مکان را پرورش دهد ما انسان ها در حال تلاش برای یافتن تعادل میان فناوری، محیط زیست و هیاهوی زندگی شهری هستیم. طراحی بیوفیلیک به ما این فرصت را می‌دهد تا طبیعت را در فضای داخلی خانه و محیط کارمان تجربه کنیم و با آنچه که بخشی از وجود همه ما است ارتباط برقرار کنیم. انسان به طور ...  ادامه مطلب 
چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟
 ۰۱ تیر ۱۴۰۱

چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟

برگزاری جلسات سازمانی یکی از ارکان مهم مدیریتی است که به مدیران و کارمندان این امکان را می‌دهد تا به تبادل اطلاعات بپردازند و از طریق طوفان مغزی و هم افزایی به یک تصمیم منطقی و درست در حل مسائل سازمان برسند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و شکل‌گیری دهکده جهانی ...  ادامه مطلب 
سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟
 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟

نگرش‌ها نسبت به مفهوم پایداری در حال تغییر است و صنعت مبلمان اداری نیز از این تغییر بی‌بهره نیست. امروزه اکثریت سازندگان، مالکان و مدیران فضای کاری متریال و رویکردهای طراحی سازگار با محیط زیست را انتخاب می‌کنند. طبق مفاد کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد ...  ادامه مطلب