دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد

دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
دفتر کار Pinterset؛ خلاقانه و منحصر به‌فرد
تاریخ:
۲۰ مهر ۱۳۹۷
ساختمان شماره 651 در محله سوما در سان فرانسیسکو متعلق به شرکتی است که در چند سال گذشته برای خود نامی دست و پا کرده و با طراحی منحصر به فردش به همه چیز می‌خورد الا دفتر کار.
البته از مدیرعاملی که از شبکه اجتماعیش به‌عنوان «فهرست ایده‌ها» نام می‌برد به جای این‌که بگوید یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر،  باید هم همین توقع را داشت. توقع ایجاد محیطی برای کارمندانش که به راحتی با یکدیگر در تعامل بوده و ایده‌های خلاقانه خود را برای رشد هرچه بیشتر مجموعه با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
Pinterest مانند بسیاری از شرکت ها، یک دفتر با طرح باز دارد؛ فضایی بزرگ و روشن از چوب و شیشه و مبل‌های زیبای راحتی فقط بخشی از فضای کاری Pinterset است؛ فضایی که بیشتر شبیه یک لابی شیک و مدرن است تا محل استقرار کارمندان.

یک کافه تریای بزرگ نیز در شرکت وجود دارد؛ فضایی دو منظوره که هم محلی برای استراحت و نوشیدن و خوردن کارمندان است و هم محلی برای برخی جلسات غیررسمی گروه‌های مختلف کاری با بن سیلبرمن، مدیرعامل شرکت Pinterest.

در این شرکت در هر جایی که ممکن بوده  نیمکت‌هایی درست شده تا کارمندان را متوقف کند تا با همکاران خود که معمولاً در نزدیکی هم کار نمی کنند، صحبت کنند و به تبادل ایده‌ها و افکار بپردازند.

بن سیلبرمن مجموعه خود را نه تنها فهرست ایده‌ها می‌داند بلکه تصمیم دارد آن را به بهترین "فهرست ایده ها" در جهان تبدیل کند؛ از این‌رو با راهکارهایی تحقق این ایده‌ها را به دکوراسیون داخلی مجموعه خود نیز وارد کرده است؛ مثل پوستری که بر دیوار بخشی از این شرکت قرار گرفته تا به کارمندان یادآوری شود که هدف چیست.

از اتاق‌های خصوصی این شرکت برای برگزاری جلسات تیمی هم نباید به سادگی گذشت؛ اتاق‌هایی که خصوصیات منحصربه‌فرد دارد و در هر شرکتی نمی‌توان آن را پیدا کرد.

 این روزها بسیاری از شرکت‌ها به سوی ایجاد فضای کار گروهی برای کارمندان خود قدم برمی‌دارند و نسبت به فواید این نوع از دکوراسیون اداری آگاه هستند و نقش آن را در افزایش بازدهی شرکت به‌خوبی درک کرده‌اند. مدیران آگاه می‌دانند کارمندان بلندپرواز هستند که مدیران را به سوی دستیابی به اهدافشان به پیش می‌برند و برای رشد بلندپروازی در کارکنان باید محیط را هم آماده کرد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
صندلی‌های اداری «فِِراری»؛ حس یک هیجان در محل کار
 ۱۰ تیر ۱۳۹۸

صندلی‌های اداری «فِِراری»؛ حس یک هیجان در محل کار

این نه یک صندلی اتومبیل و نه یک صندلی اداری صرف است؛ بلکه ترکیب هم‌زمان دو برند، دو رویا و دو فلسفه صنعتی است که در جشن 70 سالگی خودروساز شهیر شهر مارانلو، پدیدار شد. شی‌ای جدید که رویا را به واقعیت تبدیل کرد؛ ترکیبی از دانش فنی خودرو و فرهنگ زندگی. ترکیبی هوشمندانه که آرزوی ...  ادامه مطلب 
«طراحی مجدد» نیاز امروز بسیاری از کسب و کارها
 ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

«طراحی مجدد» نیاز امروز بسیاری از کسب و کارها

Resimercial designاصطلاحی است که این روزها طراحان داخلی محیط‌های اداری از آن زیاد استفاده می‌کنند. هرچند معنای لغوی این اصطلاح «طراحی مجدد» است اما هرگز به معنای هر نوع طراحی مجددی نیست و به آن دسته از طراحی‌های مجددی اطلاق می‌شود که با هدف «آوردن راحتی خانه به محل کار» ...  ادامه مطلب 
چگونه اینستاگرام دفتر نیویورک خود را به مکانی مناسب برای شبکه اجتماعی‌اش تبدیل کرد؟
 ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

چگونه اینستاگرام دفتر نیویورک خود را به مکانی مناسب برای شبکه اجتماعی‌اش تبدیل کرد؟

  باحال ترین شرکت های جهان این یک مطالعه موردی در مورد چگونگی شکستن مرزها و چارچوب‌های قدیمی است. اینستاگرام برای ‌این‌که بتواند دفتر کار خود را به فضایی مناسب برای شبکه اجتماعی‌اش تبدیل کند، دست به خلق فضاهایی خاص زد؛ فضاهایی که ...  ادامه مطلب 
فضاهای کاری اشتراکی؛ کم هزینه و کابردی
 ۲۰ بهمن ۱۳۹۷

فضاهای کاری اشتراکی؛ کم هزینه و کابردی

  Coworking یا فضاهای کاری اشتراکی به شما امکانات یک دفتر بزرگ را می‌دهد، اما با هزینه‌ای کم در یک محیط با طراحی باز. در چنین فضای کاری، هر فرد در یک فضای کاری مشترک بخشی را به خود اختصاص می‌دهد که این بخش به‌عنوان دفتر کار او محسوب می‌شود و او ضمن استفاده از امکانات اشتراکی مثل ...  ادامه مطلب 
6 شرکت با طراحی دفاتر شگفت‌انگیز و الهام‌بخش
 ۱۱ آبان ۱۳۹۷

6 شرکت با طراحی دفاتر شگفت‌انگیز و الهام‌بخش

ایجاد یک محیط اداری عالی یک چالش بزرگ برای کارآفرینان جدید و باتجربه است. محیط کار بر روحیه هر عضو تیم شما و از جمله خودتان تأثیر می‌گذارد و اولین تصور مهم از شما را در ذهن مشتری شکل می‌دهد. اگر قصد بازسازی و ایجاد تغییرات در طراحی و دکوراسیون داخلی محل کار خود را دارید، بد نیست به ...  ادامه مطلب