نحوه صحیح نشستن بر روی صندلی ارگونومیک

نحوه صحیح نشستن بر روی صندلی ارگونومیک
تاریخ:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰
آیا از پیامدهای جدی نشستن طولانی مدت بر سلامتی آگاه هستید؟ و اینکه چرا این موضوع برای همگان که هر هفته بیش از 30 ساعت را پشت میز کار خود می‌نشینند، باعث نگرانی است؟
نشستن، فشارهای زیادی بر بدن ما به خصوص ستون فقرات وارد می‌کند و این موضوع اخیراً توسط متخصصان سلامت بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است.
ارگونومیست‌ها نحوه تعامل افراد با محیط کار را مشاهده می‌کنند و سپس با طراحان برای ایجاد راه‌حل‌هایی که این مشکلات را برطرف می‌کنند، از نزدیک همکاری می‌نمایند. هنگامی که صندلی به درستی  براساس اصول ارگونومی ساخته شود به افراد کمک می‌کند تا وضعیت کاری بهتری را تجربه کنند و در برابر مشکلات دردناک مربوط به وضعیت بدنی مرتبط با نشستن نامناسب محافظت شوند که نتیجه آن کارایی و بهره وری کارکنان در طول روز است.

چه چیزی یک صندلی را ارگونومیک می کند؟
صندلی‌های اداری ارگونومیک دارای تعدادی ویژگی هستند که برای بهبود وضعیت بدن شما در هنگام نشستن طراحی شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های صندلی‌های ارگونومیک مقاله همه آنچه درباره یک صندلی ارگونومیک باید بدانید را مطالعه کنید.
باید بدانید که داشتن یک صندلی ارگونومیک تنها نیمی از راه است؛ برای این‌که واقعاً مزایای یک صندلی ارگونومیک را احساس کنید، ابتدا باید نحوه صحیح نشستن را یاد بگیرید:
هنگامی که صندلی ارگونومیک مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید یاد بگیرید که چگونه به درستی روی صندلی خود بنشینید.
چک لیست «نحوه صحیح نشستن» ما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از صندلی ارگونومیک خود می‌برید.
  • روی صندلی خود بنشینید و یک بازو را از صفحه نمایش کامپیوتر خود دور نگه دارید. در حالت ایده‌آل، قسمت بالای مانیتور باید با چشمان شما هم‌سطح باشد.
  • صاف بنشینید و از خم شدن خودداری کنید. گردن شما باید در وضعیتی آرام و خنثی باشد.
  • شانه‌هایتان را شل کنید و دست‌هایتان را در آرنج خم کنید تا ساعدتان در راستای میز باشد.
  • بازوهای خود را موازی با زمین نگه دارید.
  • هنگامی که می‌نشینید، مطمئن شوید که پشت شما تا حد امکان روی صندلی قرار دارد.
  • هر دو پا را صاف روی زمین قرار دهید و از روی هم انداختن پاها خودداری کنید. این امر برای گردش صحیح خون در پاهای شما مفید است.
  • عمق صندلی را بررسی کنید. زمانی که تا حد امکان به عقب نشسته‌اید، باید بین پشت زانو و صندلی 2 تا 3 انگشت فاصله وجود داشته باشد.
  • بررسی کنید که آیا به زیرپایی نیاز دارید یا خیر. هنگامی که در ارتفاع مناسب نشسته‌اید، اگر پاهای شما کاملاً صاف روی زمین نیست، به یک زیرپایی نیاز خواهید داشت.
  • فاصله مانیتور را بررسی کنید. وقتی به درستی روی صندلی می‌نشینید، دست‌هایتان را جلوی خود بگیرید. بازوهای شما باید بتوانند صفحه نمایش را لمس کنند.
  • صفحه کلید و ماوس را نزدیک نگه دارید. برای لمس صفحه کلید یا ماوس نباید خود را کش بدهید. آرنج ها باید در راستای کناره‌های بدن شما باشند.

یک صندلی ارگونومیک خوب قابل تنظیم است تا امکان کنترل بهتر و تنظیمات سفارشی را فراهم کند. اگر صندلی‌هایی را خریداری می‌کنید که توسط کاربران مختلف استفاده می‌شود، قابلیت تنظیم اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر در حال خرید یک صندلی برای دفتر کار خانگی خود یا به طور خاص برای یک نفر هستید، از ابعاد بدن آن‌ها برای تناسب بیش تر استفاده کنید.
مهم است که محل کار خود را به درستی برای خودتان تنظیم کنید به این معنا که مانیتور، میز و صندلی خود را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مطمئن شوید که همه چیز در جای مناسب قرار دارد.
شاید انتخاب یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک برای شما سخت باشد؛ اگر این طور فکر می‌کنید حتماً با مشاوران ما تماس بگیرید و یا به شوروم های ما سر بزنید تا از نزدیک صندلی مناسب خود را انتخاب کنید.

منبع: https://www.posturepeople.co.uk/what-is-an-ergonomic-chair/


 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟
 ۰۷ تیر ۱۴۰۱

چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟

هنگامی که صحبت از یک محیط کار سبز به میان می‌آید ذهن همه ما ناخودآگاه به سمت استفاده از گل و گیاه در فضای کار یا ایجاد دیوارهای سبز در شرکت سوق می‌یابد. اگرچه این تصویر ذهنی، نادرست نیست اما باید اذعان داشت که کامل هم نیست و راه اندازی یک محیط کاری سبز فارغ از اینکه موضوع فعالیت ما چیست، به ...  ادامه مطلب 
اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟
 ۰۵ تیر ۱۴۰۱

اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک باید عشق به مکان را پرورش دهد ما انسان ها در حال تلاش برای یافتن تعادل میان فناوری، محیط زیست و هیاهوی زندگی شهری هستیم. طراحی بیوفیلیک به ما این فرصت را می‌دهد تا طبیعت را در فضای داخلی خانه و محیط کارمان تجربه کنیم و با آنچه که بخشی از وجود همه ما است ارتباط برقرار کنیم. انسان به طور ...  ادامه مطلب 
چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟
 ۰۱ تیر ۱۴۰۱

چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟

برگزاری جلسات سازمانی یکی از ارکان مهم مدیریتی است که به مدیران و کارمندان این امکان را می‌دهد تا به تبادل اطلاعات بپردازند و از طریق طوفان مغزی و هم افزایی به یک تصمیم منطقی و درست در حل مسائل سازمان برسند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و شکل‌گیری دهکده جهانی ...  ادامه مطلب