مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار

مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار
مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار
تاریخ:
۱۴ بهمن ۱۴۰۰
آیا می‌توان زندگی را بدون رنگ تصور کرد؟رنگ‌هایی که تمام ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده‌اند.
در این نوشتار قصد داریم به شما بگوییم در انتخاب رنگ لباستان برای رفتن به سر کار دقت کنید. چگونه؟ با معرفی بهترین و بدترین رنگ‌ها برای لباس کار!


بهترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار:
رنگ سبز:
این رنگ نشان‌دهنده تازگی، امنیت و هماهنگی است. همچنین با پول و علامت "حرکت کن" چراغ راهنمایی مرتبط است که هر دو ویژگی‌های عالی در محل کار هستند. رنگ سبز به چشم‌ها آرامش می‌بخشد و کم‌ترین فشار چشمی را ایجاد می‌کند بنابراین برای افرادی که ساعت‌های زیادی جلوی صفحه مانیتور می‌نشینند، انتخاب خوبی است.
رنگ آبی:
آبی رنگ حقیقت و خرد است. هم‌چنین اثر آرام بخش دارد و با خرد مرتبط است. پایدارترین رنگ نیز هست. بنابراین اگر یک محل کار بی‌ثبات و پر از احساسات و هیجان دارید، آبی رنگ بسیار خوبی برای پوشیدن و مقابله با تنش است.
رنگ قهوه‌ای:
قهوه‌ای رنگ ثبات و رنگی وابسته به مردان است. اگر زنی هستید با همکاران پرتعداد مرد، پوشیدن مانتو و شلوار قهوه‌ای شکلاتی می‌تواند به شما اعتبار بدهد.
رنگ مشکی:
این رنگ قدرتمند می‌تواند حس رازآلودگی و جدیت را منتقل کند. هم‌چنین به عنوان رنگی دلپسند با تأثیرات ظریف در نظر گرفته می‌شود. اگر می‌خواهید با شما جدی برخورد شود، کت و شلوار مشکی معمولی با رنگ سبز یا آبی معجزه می‌کند. 
 
 
بدترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار:
رنگ زرد:
این شادترین رنگ نسبت به همه رنگها می‌باشد و معمولاً محرک شادی است. با این حال، زرد یک رنگ ناپایدار در نظر گرفته می‌شود. بنابراین م برای محل کار بیش از حد انرژی‌بخش است و کسی که آن را می‌پوشد ضعیف به نظر می‌رسد.
رنگ خاکستری:
خاکستری به این معنی است که فرد منفعل، بی‌تفاوت و با کمبود انرژی مواجه است. اگر به پوشیدن خاکستری علاقه دارید، ست کردن آن با رنگ روشن‌تری مانند آبی می‌تواند به جبران تأثیر منفی آن کمک کند.
رنگ قرمز:
قرمز، پرخاشگری و اشتیاق را نشان می‌دهد. برای اولین قرار عالی است ولی نه برای محل کار. هم‌چنین سوخت و ساز را افزایش می‌دهد و فشار خون را بالا می‌برد به همین دلیل است که برای چراغ راهنما و ماشین‌های آتش‌نشانی استفاده می‌شود. قرمز در محیط کار کمی خصومت‌آمیز به نظر می‌رسد.


رنگ‌هایی که جهت تعادل سازی در محیط یا جهت تأکید باید پوشید:
رنگ نارنجی:
نارنجی، رنگ برانگیختن و اشتیاق است و به اندازه قرمز تهاجمی نیست، اما می‌تواند توجه را جلب کند. بنابراین خوب است که در جهت ایجاد تعادل بپوشید.
رنگ بنفش:
بنفش مردم را به یاد شکوه و تجملات می‌اندازد. هم‌چنین رنگ جادو و افسون است. با این حال، از آن‌جایی که رنگ بنفش به ندرت در طبیعت دیده می‌شود مصنوعی نیز به نظر می‌رسد. یک روسری، کراوات یا کیف بنفش می‌تواند یک مکمل زیبا و ظریف برای هر لباسی باشد.
رنگ سفید:
این رنگ با تمیزی و کمال مرتبط است و همیشه یک انتخاب مطمئن برای پیراهن یا روسری است؛ اما رنگ سفید بیش از حد نشان دهنده کم‌رویی و بی‌ارزشی است و برای روابط در محل کار خوب نیست.
در پایان یادآور می‌شویم که رنگ‌ها بر خلق و خوی ما و درک دیگران از ما تأثیر می‌گذارند. البته، رنگ‌ها تنها چیزی نیستند که بر دید مردم از ما تأثیر می‌گذارند؛ حتی اگر لباسی زرد بپوشید، هم‌چنان می‌توانید در محل کار مورد پسند همکارانتان قرار بگیرید. با این حال، رنگی را انتخاب کنید که به نفع شما باشد و نه علیه شما.
 
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟
 ۰۷ تیر ۱۴۰۱

چگونه یک محیط کار سبز طراحی کنیم؟

هنگامی که صحبت از یک محیط کار سبز به میان می‌آید ذهن همه ما ناخودآگاه به سمت استفاده از گل و گیاه در فضای کار یا ایجاد دیوارهای سبز در شرکت سوق می‌یابد. اگرچه این تصویر ذهنی، نادرست نیست اما باید اذعان داشت که کامل هم نیست و راه اندازی یک محیط کاری سبز فارغ از اینکه موضوع فعالیت ما چیست، به ...  ادامه مطلب 
اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟
 ۰۵ تیر ۱۴۰۱

اصول طراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک باید عشق به مکان را پرورش دهد ما انسان ها در حال تلاش برای یافتن تعادل میان فناوری، محیط زیست و هیاهوی زندگی شهری هستیم. طراحی بیوفیلیک به ما این فرصت را می‌دهد تا طبیعت را در فضای داخلی خانه و محیط کارمان تجربه کنیم و با آنچه که بخشی از وجود همه ما است ارتباط برقرار کنیم. انسان به طور ...  ادامه مطلب 
چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟
 ۰۱ تیر ۱۴۰۱

چگونه طراحی یک اتاق کنفرانس استاندارد می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند؟

برگزاری جلسات سازمانی یکی از ارکان مهم مدیریتی است که به مدیران و کارمندان این امکان را می‌دهد تا به تبادل اطلاعات بپردازند و از طریق طوفان مغزی و هم افزایی به یک تصمیم منطقی و درست در حل مسائل سازمان برسند. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و شکل‌گیری دهکده جهانی ...  ادامه مطلب 
سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟
 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

سبزترین مواد در طراحی محیط کار چه می‌توانند باشند؟

نگرش‌ها نسبت به مفهوم پایداری در حال تغییر است و صنعت مبلمان اداری نیز از این تغییر بی‌بهره نیست. امروزه اکثریت سازندگان، مالکان و مدیران فضای کاری متریال و رویکردهای طراحی سازگار با محیط زیست را انتخاب می‌کنند. طبق مفاد کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد ...  ادامه مطلب