مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار

مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار
مناسب‌ترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار
تاریخ:
۱۴ بهمن ۱۴۰۰
آیا می‌توان زندگی را بدون رنگ تصور کرد؟رنگ‌هایی که تمام ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده‌اند.
در این نوشتار قصد داریم به شما بگوییم در انتخاب رنگ لباستان برای رفتن به سر کار دقت کنید. چگونه؟ با معرفی بهترین و بدترین رنگ‌ها برای لباس کار!


بهترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار:
رنگ سبز:
این رنگ نشان‌دهنده تازگی، امنیت و هماهنگی است. همچنین با پول و علامت "حرکت کن" چراغ راهنمایی مرتبط است که هر دو ویژگی‌های عالی در محل کار هستند. رنگ سبز به چشم‌ها آرامش می‌بخشد و کم‌ترین فشار چشمی را ایجاد می‌کند بنابراین برای افرادی که ساعت‌های زیادی جلوی صفحه مانیتور می‌نشینند، انتخاب خوبی است.
رنگ آبی:
آبی رنگ حقیقت و خرد است. هم‌چنین اثر آرام بخش دارد و با خرد مرتبط است. پایدارترین رنگ نیز هست. بنابراین اگر یک محل کار بی‌ثبات و پر از احساسات و هیجان دارید، آبی رنگ بسیار خوبی برای پوشیدن و مقابله با تنش است.
رنگ قهوه‌ای:
قهوه‌ای رنگ ثبات و رنگی وابسته به مردان است. اگر زنی هستید با همکاران پرتعداد مرد، پوشیدن مانتو و شلوار قهوه‌ای شکلاتی می‌تواند به شما اعتبار بدهد.
رنگ مشکی:
این رنگ قدرتمند می‌تواند حس رازآلودگی و جدیت را منتقل کند. هم‌چنین به عنوان رنگی دلپسند با تأثیرات ظریف در نظر گرفته می‌شود. اگر می‌خواهید با شما جدی برخورد شود، کت و شلوار مشکی معمولی با رنگ سبز یا آبی معجزه می‌کند. 
 
 
بدترین رنگ‌ها برای پوشیدن در محل کار:
رنگ زرد:
این شادترین رنگ نسبت به همه رنگها می‌باشد و معمولاً محرک شادی است. با این حال، زرد یک رنگ ناپایدار در نظر گرفته می‌شود. بنابراین برای محل کار بیش از حد انرژی‌بخش است و کسی که آن را می‌پوشد ضعیف به نظر می‌رسد.
رنگ خاکستری:
خاکستری به این معنی است که فرد منفعل، بی‌تفاوت و با کمبود انرژی مواجه است. اگر به پوشیدن خاکستری علاقه دارید، ست کردن آن با رنگ روشن‌تری مانند آبی می‌تواند به جبران تأثیر منفی آن کمک کند.
رنگ قرمز:
قرمز، پرخاشگری و اشتیاق را نشان می‌دهد. برای اولین قرار عالی است ولی نه برای محل کار. هم‌چنین سوخت و ساز را افزایش می‌دهد و فشار خون را بالا می‌برد به همین دلیل است که برای چراغ راهنما و ماشین‌های آتش‌نشانی استفاده می‌شود. قرمز در محیط کار کمی خصومت‌آمیز به نظر می‌رسد.


رنگ‌هایی که جهت تعادل سازی در محیط یا جهت تأکید باید پوشید:
رنگ نارنجی:
نارنجی، رنگ برانگیختن و اشتیاق است و به اندازه قرمز تهاجمی نیست، اما می‌تواند توجه را جلب کند. بنابراین خوب است که در جهت ایجاد تعادل بپوشید.
رنگ بنفش:
بنفش مردم را به یاد شکوه و تجملات می‌اندازد. هم‌چنین رنگ جادو و افسون است. با این حال، از آن‌جایی که رنگ بنفش به ندرت در طبیعت دیده می‌شود مصنوعی نیز به نظر می‌رسد. یک روسری، کراوات یا کیف بنفش می‌تواند یک مکمل زیبا و ظریف برای هر لباسی باشد.
رنگ سفید:
این رنگ با تمیزی و کمال مرتبط است و همیشه یک انتخاب مطمئن برای پیراهن یا روسری است؛ اما رنگ سفید بیش از حد نشان دهنده کم‌رویی و بی‌ارزشی است و برای روابط در محل کار خوب نیست.
در پایان یادآور می‌شویم که رنگ‌ها بر خلق و خوی ما و درک دیگران از ما تأثیر می‌گذارند. البته، رنگ‌ها تنها چیزی نیستند که بر دید مردم از ما تأثیر می‌گذارند؛ حتی اگر لباسی زرد بپوشید، هم‌چنان می‌توانید در محل کار مورد پسند همکارانتان قرار بگیرید. با این حال، رنگی را انتخاب کنید که به نفع شما باشد و نه علیه شما.
 
 
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
    ______       
    |___ /       
 __ _  / / _ __ __  __
 / _` | / / | '_ \ \ \ / /
| (_| |./ /  | |_) | \ V / 
 \__, |\_/  | .__/  \_/ 
  | |    | |      
  |_|    |_|      
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟
 ۲۹ شهریور ۱۴۰۱

محل کار ترکیبی چیست و چگونه کار می‌کند؟

تحمیل کرونا بر جهان و عواقبی که به دنبال داشت، نشان داد رویاپردازان فناوری که از دهه ۱۹۸۰ در مورد احتمالات کار از راه دور صحبت می‌کردند، اغراق نمی‌کردند. حالا و پس از گذشت ماه‌های بحرانی کرونا، همه ما به یک نتیجه مهم رسیده‌ایم؛ می‌توان از راه دور کار کرد، جلسه برگزار کرد، تیم ساخت ...  ادامه مطلب 
نقش محیط کار در انگیزش کارکنان
 ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

نقش محیط کار در انگیزش کارکنان

یک محیط کاری نامطلوب، تأثیر مخربی بر انگیزه، عملکرد و رفاه کارکنان می‌گذارد. فراهم کردن فضای کاری مناسب، می‌تواند کارکنان را به کار بیشتر و بهتر تشویق کند و بهره‌وری را به بهترین سطح برساند؛ زیرا محل کار بر عواملی مانند رفاه کارکنان، عملکرد، همکاری و بهره‌وری اثر ...  ادامه مطلب 
چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟
 ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

چرا داشتن یک محیط کاری خوب، مهم است؟

محیط محل کار، جنبه‌ای از کار است که تعریف دقیق آن دشوار است و به دیدگاه شخصی افراد مربوط می‌شود؛ هر کارمند با توجه به برداشت شخصی خود، تعریفی از یک محیط کاری مناسب و چگونه بودن آن دارد.   چرا مراقبت از محیط کار مهم است؟ مراقبت از محیط کار، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، به شکوفایی ...  ادامه مطلب 
محیط کاری پر استرس چیست؟
 ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

محیط کاری پر استرس چیست؟

داشتن شغل، سلامت عمومی و نگرش کلی نسبت به زندگی را بهبود می‌بخشد. با این حال، بسیاری از افراد در محل‌کار با استرس قابل‌توجهی مواجه می‌شوند که اثرات بدی را بر سلامتی آن‌ها می‌گذارد. مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی در ایالات متحده، استرس شغلی را واکنشی مضر تعریف می‌کند که می‌تواند منجر به ...  ادامه مطلب 
روانشناسی در محل‌کار
 ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

روانشناسی در محل‌کار

روانشناسی در محل‌کار روانشناسی محل کار به چه معناست؟ "روانشناسی در محل کار" به تمرین اعمال اصولی و شیوه‌های روانشناختی در محیط کار اشاره دارد و هدف آن، شناسایی و حل مشکلات، بهینه سازی محل کار، افزایش رضایت شغلی و انگیزه کارکنان و بهبود پویایی محیط کار است. اصول روانشناسی محل کار، می‌تواند به ...  ادامه مطلب