آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟

آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟
تاریخ:
۱۰ شهریور ۱۳۹۹
به گفته مدیر طراحی داخلی پرکینز اند ویل دفاتر کار بعد از همه‌گیری ویروس کرونا «تعادلی بین کار فیزیکی و مجازی برقرار ‌می‌کنند.»
بنا به گفته مینا کرنک طراح داخلی پرکینز اند ویل، که پروپزوالی برای بازاندیشی در مورد اهداف فضاهای کار ارائه کرده است، پس از همه‌گیری ویروس کرونا که کارمندان کارهای اصلی‌شان را در خانه انجام دهند، دفاتر کار باید متناسب با جلسات و فعالیت‌های اجتماعی طراحی شوند.
کرنک، که مدیر طراحی داخلی شرکت معماری لس‌آنجلس آفیس است، در واکنش به همه‌گیری ویروس کرونا سرپرستی پروژه مفهومی طراحی فضای جلسات را برعهده گرفته است. به گفته او این همه‌گیری باعث شد شرکت‌ها بتوانند از مزایای کار کردن در خانه بهرمند شوند.

آیا شکل سنتی یک اتاق کار برای هر نفر هم‌چنان معنی‌دار است؟

کرنک به سایت دزین گفته است: «تجربه جمعی ما از کار کردن در خانه باعث شد به چیزهای مورد نیازمان برای کارکردن به صورت مفید و موثرتر فکر کنیم. در دنیای غیرمتراکم پس از کووید 19، آیا هم‌چنان نسبت یک اتاق کار برای هر نفر معنی‌دار خواهد بود؟»
شاید در آینده کاربری دفاتر کار تغییر کند و به جای این‌که فضایی برای اتاق‌های کار خصوصی فراهم کنند، از آن‌ها برای جلسات عمومی استفاده شود. این فضا باید به منظور پشتیبانی از همکاری و ارتباطات کارمندان طراحی شود.
کرنک باور دارد که دفاتر کار پس از همه‌گیری کرونا باید به فضاهایی تبدیل شوند که کارمندان در کنار کار کردن در دفاتر خانگی‌شان بتوانند از ‌ برای دیدار و جلسات گروهی استفاده کنند. او در طرح کلی پروژه خود به جای قراردادن میزهای مجزا و دفاتر شخصی، فضاهایی برای جلسات و گردهم‌آیی‌های بزرگ فراهم کرده است. 

در مدل ترکیبی دفاتر پس از کووید 19 محیط کار سیالی وجود دارد

کرنک می‌گوید: «پس از این همه‌گیری ویروس کرونا، ایجاد تعادل بین تجربه کار فیزیکی و مجازی برای بسیاری از سازمان‌ها به یک هنجار تبدیل شده است. محیط کاری سیال به کارمندان این امکان را می‌دهد که تصمیم بگیرند از خانه کار کنند یا در دفاتر کار و با همکاران‌شان در اتاق جلسات و به‌صورت فیزیکی ارتباط برقرار کنند.»
سه نمودار شماتیک در این پروژه وجود دارند.، «فضای جلسات پاپ‌آپ»، «تجربه‌ی محیط کاری سیال» و «ایجاد تیم یک گروه‌ کوچک». در طراحی این فضاها جزئیاتی مثل پرده‌های جدا کننده تعبیه شده‌است. این پرده‌ها در موقعیت‌های مختلف قابلیت باز یا بسته شدن دارند. علاوه بر این فضاها به مبلمان چرخ‌دار و صفحات‌نمایش‌ برای تماس‌ها مجهز هستند تا کارمندان بتواند به راحتی در موقعیت‌های متفاوت از آن استفاده کنند.
کرنک می‌گوید: «در مدل ترکیبی جدید دفاتر پس از کووید 19، فضای کاری سیالی وجود دارد و این به کارمندان اجازه می‌دهد به سرعت و بر اساس نیازهای‌شان بتوانند چیدمان تازه‌ای در فضای کارشان ایجاد کنند، این مسئله‌ای است که این روزها هر ساعت با آن مواجه خواهند شد.
دیوراهایی با قابلیت جابه‌جایی، مبلمان چرخ‌دار، سطوح نوشتاری متحرک و زیربنای صوتی - تصویری یک‌پارچه که به خوبی در همه جا منتشر شده باشد، از ابزارهایی هستند که فضای سیالی برای دفاتر کار به‌وجود می‌آورند.»

دفاتر کار انعطاف‌پذیر خواهند شد 

«فضای جلسات پاپ‌آپ» از مجموعه اتاق‌های کوچکی برای جلسات مختلف تشکیل شده است. در مدل «ایجاد تیم‌ یک گروه‌ کوچک» اطراف میزها با صفحات قوس‌دار پوشانده می‌شود تا تعادلی بین جلسات عمومی و کار متمرکز فردی به وجود بیاید. با استفاده از دیوارهای جابه‌جا شونده می‌توانید هر فضا را بر حسب تعداد افراد حاضر در آن تنظیم کنید.
کرنک می‌گوید: «در یک فضا می‌توانید در ساعت نه صبح جلسه مختصر چهارنفره‌ای داشته باشید. سپس فضا را به شکلی تنظیم کنید که برای جلسه‌ای با حضور ده نفر در ظهر همان روز مناسب باشد.»
بار میزبان یک کانتر بزرگ دارد. دو سینک برای شست‌شوی دست‌ها و فضای باز برای جلسات. 
«بار میزبان» از جزئیات دیگری است که می‌توانید به فضا اضافه کنید. این بار از یک کانتر بلند و فضای بزرگ و باز برای رویداد‌های مختلف تشکیل شده است. امکاناتی نظیر رزرو اتاق، تکنولوژی بدون نیاز به لمس و سینک‌های دستشویی در این فضا درنظر گرفته می‌شوند. 
در پروژه‌ی کرنک پروپوزال‌هایی برای چگونگی ایجاد تغییر در لایف‌استایل کاری بعد از همه‌گیری کووید 19 ارائه شده‌اند.

منبع: www.dezeen.com
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
دکوراسیون مونوکروم
 ۳۱ مرداد ۱۴۰۰

دکوراسیون مونوکروم

مونوکروم به چه معناست؟  کلمه مونوکروم شامل دو بخش مونو به معنای یک و کروم به معنای رنگ است امروزه در معماری و طراحی دکوراسیون کاربرد زیادی دارد.زمانی که در یک محیط از یک رنگ استفاده شود اصطلاحاً می‌گوییم که از سبک مونوکروم استفاده کرده‌اند نحوه‌ی کار با سبک مونوکروم: مهم‌ترین بخش استفاده از ...  ادامه مطلب 
مزیت‌های استفاده از پارتیشن‌ اداری
 ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

مزیت‌های استفاده از پارتیشن‌ اداری

برای استفاده بهینه از فضا بهترین راه جداسازی و پارتیشن بندی است. تفکیک فضاها از یکدیگر اهمیت بسیاری در طراحی داخلی دارند و باعث زیبا سازی محیط کار می‌شود. پارتیشن بندی در محیط کار به دلایل متعددی می‌تواند مفید باشد و باعث ایجاد اتاق‌های جدا و کاربردی شود. استفاده از پارتیشن‌های ...  ادامه مطلب 
نکات مهم در استفاده از نور طبیعی
 ۲۶ تیر ۱۴۰۰

نکات مهم در استفاده از نور طبیعی

عوامل محیطی و فیزیکی بسیاری بر بهره‌وری کارمندان در محیط کار تأثیر میگذارد. در این مقاله میخواهیم  راجع به تآثیر نور طبیعی بر محیط کار صحبت می‌کنیم. در معرض نور طبیعی بودن علاوه بر اثر گذاشتن به بهره‌وری کارمندان تأثیرات زیادی به سلامت فیزیکی و روانشناختی کارمندان دارد. نورپردازی هر محیط ...  ادامه مطلب 
تأثیر رنگ‌ها در محیط کار
 ۲۱ تیر ۱۴۰۰

تأثیر رنگ‌ها در محیط کار

از نکات مهم برای طراحی محل کار و دکوراسیون اداری استفاده درست از رنگ‌ها است که تأثیر بسزایی در عملکرد انسان، روحیه، نگرش و احساسات کارمندان و ارباب رجوع‌ها می‌گذارد. هر رنگ دارای خصوصیات منحصر به فردی است و به این ویژگی‌ها است که آنها را خاص میکند.برای استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون اداری باید ...  ادامه مطلب 
سم بارونز با استفاده از آینه و آجر، علامت‌هایی را به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در MAAT ایجاد کرده است
 ۰۲ شهریور ۱۳۹۹

سم بارونز با استفاده از آینه و آجر، علامت‌هایی را به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در MAAT ایجاد کرده است

سم بارونز که در لیسبون کار می‌کند با استفاده از آجر، چسب و آینه و به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی در موزه هنر، معماری و فناوری (MAAT) یک سیستم علامت‌گذاری طراحی کرده است. این موزه از این هفته بازگشایی شد.  بارونز با ...  ادامه مطلب