دکوراسیون اداری الوند

نکات دکوراسیون › مبلمان اداری مدرن یا کلاسیک؟ 

فضای اداری شرکتم را با مبلمان اداری مدرن تجهیز کنم یا با مبلمان اداری کلاسیک ؟

آفرین ، چه سوال هوشمندانه ای!! ولی قبل از اینکه یک پاسخ مشخص بتوان به این سوال دارد ابتدا باید شما بعنوان مشتری به چند سوال در این زمینه پاسخ دهید .

1- واقعیات موجود در فضای کاری شما :

آیا شما یک دفتر اداری جدید را خریداری نموده اید یا تازه قصد طراحی و ساخت یک شرکت یا دفتر اداری را دارید؟
اگر شما یک فضای اداری را اجاره یا خریداری نموده اید ابتدا باید ببینیم چه چیزی تحویل گرفته اید . به این دلیل که یقینا دفتر شما یک سری محدودیتهایی را در طراحی دکوراسیون اداری بر طراح اعمال خواهد کرد و بعد از آن تازه میتوان مشخص کرد که شما میتوانید از مبلمان اداری مدرن استفاده کنید و یا مبلمان اداری کلاسیک . اما این محدودیتها چیستند؟
نمای ساختمانی که دفتر شما در آن قرار دارد و طراحی کلی فضای داخل آن اولین محدودیت میباشد، فرض کنید که شما ساختمانی را که اجاره کرده اید با نمای سنگ دوره ایران ایران باستان ، نما سازی شده باشد ، در قاب پنجره های بیرونی نیز همینطور ، فضای لابی ساختمان و درهای ورودی واحدها و همچنین ورودی راهرو ها و حتی تصاویر درون آسانسورها همگی آثار معماری سبک کلاسیک مشهود باشد ، بهتر است این یکپارچگی و زیبایی را نادیده نگیرید و برای دکوراسیون اداری دفتر کارتان از مبلمان اداری کلاسیک استفاده کنید . دقیقا برعکس این موضوع هم مصداق دارد اگر در ساختمانی دفتر کار اجاره و یا خریداری کرده اید که جای جای آن از سبک مدرنیته استفاده شده است بهتر است که ریسک تغییر سبک را نپذیرید و از المانهای موجود بهترین استفاده را برای تجهیز دفترتان به سبک مدرن و با استفاده از مبلمان اداری مدرن بنمائید.

2-سلیقه شخصی شما چیست ؟ 

حالا فرض کنید که شما دفتری را اجاره یا خریداری کرده اید که هیچ اثری از آثار طراحی چه به سبک مدرن و یا چه به سبک کلاسیک وجود ندارد ، یعنی انگار یک برگه سفید به شما داده شده تا بهترین نقاشی ای که دوست دارید را روی آن بکشید . خوب حالا نوبت ذوق و سلیقه خود شماست .خود شما بعنوان اصلی ترین فرد که میخواهد در دفتر کارش نیرو استخدام کند و به مشتریانش پاسخ دهد طالب چه نوع سبکی هستید مدرن ، یا کلاسیک؟  یقینا هیچکدام از این سبکها بر دیگری برتری خاصی ندارد بشرط اینکه در طراحی و دکوراسیون دفتر خود از افراد خبره اینکار استفاده کنید . خوب اگر تمایل به مدرنیته دارید از طراحتان بخواهید تا فضای کاری شما را بسیار مدرن و جدید طراحی کند و بعد از آن محیط کارتان را با مبلمان اداری مدرن زیباتر کنید .

3- نوع کار شما (خدمات شما) چیست؟

شما دفتر فروش تجهیزات الکترونیکی جدید دارید ، یا شرکت شما یک شرکت تحقیقاتی است که بر روی محصولات نوین و تکنولوژی کار میکنید.خوب بدون معطلی سبک مدرن را انتخاب کنید درسبک دکوراسیون اداری مدرن ، مرز و اتاق و درب بسته مفهومی ندارد و باید فضا ، فضای دسترسی راحت پرسنل به یکدیگر برای همکاری بیشتر باشد . بنابراین سریع بدنبال خرید مبلمان اداری مدرن بروید . اگر شما فروشنده محصولات سنتی کشورتان هستید و یا به نوعی کار شما با تاریخ باستان کشورتان گره خورده است هیچ چیزی بهتر از یک سبک کلاسیک بهره برده از المانهای سنتی و مبلمان اداری کلاسیک نمیتواند شما را آنگونه که هستید معرفی کند . 

4-فضای محیط کار شما چقدر است ؟

خوب پاسخ این سئوال هم ، مانند بقیه سئوالات میتواند شما را درانتخاب سبک دکوراسیون اداری کمک کند ، اگر دفتر کار شما کوچک است و مجبورید افراد زیادی را هم در آنجا جا دهید ، یقینا سبک طراحی مدرن برازنده دفتر شماست .